Kancelaria Adwokacka - Łukasz Pyrk

BLOG

Jak przygotować się do rozprawy rozwodowej?Sprawa rozwodowa niewątpliwie dla żadnej ze stron nie jest sprawą łatwą. Warto też na samym wstępie podkreślić, że decyzji o rozwodzie nie powinno się podejmować szybko i bez namysłu. Jeśli jednak już do rozwodu dochodzi, koniecznie trzeba wiedzieć, jak przygotować się do sprawy rozwodowej. Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze punkty.

1 – skontaktuj się z prawnikiem

Przede wszystkim, nie należy poprzestawać na czytaniu internetowych porad, blogów, informacji na niepewnych stronach. W ten sposób tylko i wyłącznie wzrośnie nasze zdenerwowanie i będziemy gorzej przygotowani do rozprawy w sądzie. Zdecydowanie lepiej jest od razu udać się do profesjonalisty, jakim w tym przypadku będzie dobry adwokat. To jest osoba, która posiada kompetencje oraz szczegółową wiedzę z danego zakresu, wie, jak napisać poszczególne pisma, w jakiej formie przekazać sprawę do sądu itp.

2 – pozew rozwodowy

Prawnik także pomoże w bardzo ważnej sprawie, a mianowicie w przygotowaniu odpowiednio skonstruowanego pod względem formalnym pozwu rozwodowego. To pismo musi zawierać jasno określone stanowisko danej osoby – to, czego ona oczekuje po rozwodzie, jakie są jej pragnienia, co chce zachować itp.

Tu przyda się ostudzenie emocji oraz spojrzenie na sprawy z bezpiecznego dystansu. Dlatego też zalecane jest, aby pozew przygotował prawnik w oparciu o to, co powiemy. Chodzi przede wszystkim o to, aby pozew był schludny, rzeczowy, konkretny, nie zawierał w sobie ładunku emocjonalnego.

3 – rozprawa

Zawsze warto mieć na uwadze jedną, ważną kwestię – mianowicie najczęściej konieczne jest stawienie się w sądzie. Tutaj prawnik pomoże przygotować się do takiej rozprawy. Ważne jest bowiem to, aby odpowiednio się ubrać – nie chodzi oczywiście stricte o garsonkę czy białą koszulę. Ważne jednak jest to, aby ubiór, makijaż, fryzura oraz oczywiście zachowanie wzbudzały pozytywne uczucia.

4- dziecko/ dzieci

Zawsze trzeba pamiętać, że jeśli tylko w rodzinie są dzieci, to rozwód także jak najbardziej dotyczy ich. I choć jest to bardzo trudne, to trzeba postarać się zdystansować maksymalnie emocjonalnie tak, aby także umieć ochronić dzieci. Dla niech będzie to i tak trudny okres.

Co więcej, warto zadbać o to, aby wszelkie kwestie opieki nad dziećmi czy alimentów zostały rozstrzygnięte od razu w sądzie. Dzięki temu unikniemy późniejszych problemów.


Wróć do bloga